vytopený mobil

Pomůžeme vám s vytopeným mobilem

Na internetu najdeme spousty článků o tom, jak se chovat, když máte vytopený mobil, ale víme opravdu, co je zaručená rada od odborníka a co je babská rada, kterou bychom skutečně neměli zkoušet? Poradíme vám!

1. Zapínat nebo nezapínat vytopený mobil? 

NEZAPÍNAT. Tady je třeba zmínit, že naopak, je-li přístroj zapnutý, doporučuje se vypnout a vyjmout baterii, pokud ji vyjmout lze. Pokud máte iPhone, stačí jen vypnout.

2. Rýže… 

NE. Rýži zmiňuje většina neodborných článků, jak to s ní tedy je? Budeme vás muset zklamat, rýži si raději uvařte, ale telefonní přístroj do rýže nepatří. Existují však vysoušedla zvaná Silikagel, která můžete koupit a použít, jsou to  čiré kuličky v  malých sáčcích. Používají se i do bot, když si koupíte nové, nalézáte v nich právě tyto pytlíčky, vzpomínáte?

3. Fén

NE. Tady platí jednoduchá selská logika. Je-li vytopený mobil a jsou-li ještě místa, kam se voda nedostala, pak jí fén pomůže rozfoukat se do takových míst a tedy váš problém ještě zhorší.

4. Vykoupat mobil v alkoholu?

NE, i když… Alkohol, tedy líh se skutečně používá, avšak pouze na očištění základní desky mobilního telefonu. Raději tady v tomto případě doporučujeme alkoholem nečistit sami a svůj přístroj předat profesionálům v servisu.

5. Mikrovlnná trouba

NE. Pokud nestojíte o podobný rámus a ohňostroj, jako na Silvestra, doporučujeme od tohoto nápadu upustit. I když by mohl levitující iPhone či Samsung vypadat zajímavě…

Víte že…  Až 50% vytopených mobilů, se kterými přijdou zákazníci do Imperial Phone Servisu, jsou utopené ve wc? Dávejte si pozor! Každá 10. oprava končí oxidací!

Pokud máte takový problém, raději zajděte do servisu a svěřte svého mobilního miláčka opravdovým profesionálům, kteří si s ním poradí, například Jirka, který nám uvedl tyto babské rady na pravou míru…

Pokud máte problém s vytopeným mobilem častěji, máme i pro vás řešení. Zvažte nějaký voděodolný mobil, který naleznete dle IP certifikace. O ní se dočtete více zde.

Máte dotazy? Napište Jirkovi, našemu profíkovi, zprávu na náš facebook anebo zavolejte +420 792 304 813. 

vytopený mobil

Profík Jirka